Pasowanie na Ucznia Rzemiosła 2019.

22.10.2019 r. w Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Dębicy odbyło się uroczyste pasowanie na " Ucznia Rzemiosła". starszyzna Cechowa : p. Janusz Wiktor , p. Dorota Pietracha oraz p. Barbara Bassara- Poprawa przywitali przybyłych uczniów wraz z Dyrekcją , opiekunami i nauczycielami z dębickich szkół branżowych. Następnie zostało odczytane przyrzeczenie. Każdy uczeń został indywidualnie pasowany insygniom władzy cechowej tzw. buzdyganem.
Podczas uroczystości pierwszoklasiści poznali krótką historie Cechu dębickiego. Starszy Cechu p. Janusz Wiktor zaznaczył , iż wykonując usługę - rzemiosło , służy się drugiemu człowiekowi.
Po zakończeniu uroczystości pasowania zostały wręczone również dyplomy uznania dla p. Doroty Pietrachy - Podstarszej Cechu , Aleksandrze Machnik , Gniewomirowi Kuczyńskiemu za zdobycie drużynowego Mistrzostwa Świata Fryzjerstwa Artystycznego OMC Hairworld 2019 w kategorii juniorów. Młodzi mistrzowie zaprezentowali swoje prace oraz opowiedzieli o początkach pasji związanej z fryzjerstwem oraz jak osiągnęli tak wielki sukces.
Serdecznie gratulujemy zwycięstwa, a młodych uczniów rzemiosła zachęcamy do rozwijania swoich zainteresowań , dzięki którym mogą osiągać sukcesy.
2019-10-25