42 KONKURS UCZNIÓW FRYZJERSTWA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO W PRZEMYŚLU (01.03.2020)

42 KONKURS UCZNIÓW FRYZJERSTWA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO W PRZEMYŚLU

dsc-0040.JPG
dsc-0124.jpg
dsc-0054.JPG
dsc-0088.JPG
dsc-0146.JPG
dsc-0189.JPG
dsc-0214.JPG
dsc-0228.JPG
dsc-0240.JPG
dsc-0252.JPG
dsc-0263.JPG

W dniu 01.03.2020 roku odbył się 42 Konkurs Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego w Hali Sportowej Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu przy ul. Bakończyckiej 11. Do zawodów przystąpiło 28 uczestników, w tym 4 w kategorii fryzjerstwa męskiego, oraz 24 w kategoriach indywidualnych (fryzura z fal i pierścieni na mokro a'la Monroe – 7, fryzura ślubna na długich włosach – 17).

Rywalizację w wymienionych kategoriach oceniała Komisja Konkursowa, a nad prawidłowym przebiegiem czuwała Komisja Kontroli. W ocenie zespołu komisji konkursowej poziom prac uczestników był bardzo wyrównany. Jury oceniało nie tylko pomysłowość w wykonaniu fryzur konkursowych, ale także techniki fryzjerskie oraz precyzję w wykonaniu prac. Po przeprowadzeniu i podsumowaniu wszystkich konkurencji wyłoniono następujących laureatów pierwszych miejsc :

Kategoria FRYZJERSTWO MĘSKIE

1. Oliwia SZEWCZYK (mistrz szkolący: Dorota Pietracha CRiP DĘBICA)

2. Agnieszka WYCZAŁEK (mistrz szkolący: Wioletta Skóra CRiP DĘBICA)

3. Kamila BURYŁO (mistrz szkolący: Katarzyna Wróbel CRR JAROSŁAW)

Konkurencja indywidualna FRYZURA Z FAL I PIERŚCIENI NA MOKRO A'LA MONROE

1. Katarzyna KOMSA (mistrz szkolący: Maria Wojdyła CRR JAROSŁAW)

2. Anna BIELAŃSKA (mistrz szkolący: Wioletta Skóra CRiP DĘBICA)

3. Karolina SZAWIŃSKA (mistrz szkolący: Katarzyna Wróbel CRR JAROSŁAW)

Konkurencja indywidualna FRYZURA ŚLUBNA NA DŁUGICH WŁOSACH

1. Paulina WOJDYŁA (mistrz szkolący: Ewa Płocica CRR JAROSŁAW)

2. Dobrosława SIWIEC (mistrz szkolący: Wioletta Skóra CRiP DĘBICA)

3. Julia CHABKO (mistrz szkolący: Ewa Pacek CRR PRZEMYŚL)

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez sponsorów, wręczane przez Wiceprezesa Izby Starszego Cechu pana Janusza Batora oraz Przewodniczącą Wojewódzkiej Komisji Branżowej Fryzjerów panią Annę Machunik, a laureaci trzech pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Jak widać czołowe miejsca zostały w tym roku zdominowane przez uczennice szkolone przez mistrzynie fryzjerstwa zrzeszone w cechach w Dębicy i Jarosławiu, niemniej jednak na podium w kategorii indywidualnej - fryzura ślubna z włosów długich stanęła również uczennica praktykująca w salonie zrzeszonym w Cechu Rzemiosł Różnych w Przemyślu.

Trójka laureatów pojedzie w kwietniu 2020 r. do Poznania aby tam w Konkursie Ogólnopolskim walczyć o tytuł Mistrza Polski, który poza ogromnym prestiżem daje nominację do kadry reprezentującej Polskę w Mistrzostwach Świata w 2021 roku.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ich rodzin, naukodawców oraz szkół. W przerwach zorganizowano pokazy mody, występy grup tanecznych. Imprezie towarzyszyły pokazy fryzjerskie polskich zwycięzców Drużynowych Mistrzostw Świata Fryzjerstwa Artystycznego w Paryżu w 2019 roku. Celem Konkursu było pobudzenie i rozwijanie zainteresowań wśród uczniów, doskonalenie umiejętności praktycznych, wymiana doświadczeń oraz propagowanie nauki zawodu fryzjerskiego. Wszystkim Laureatom konkursu oraz ich Mistrzom szkolącym , którzy reprezentowali region dębicki gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów na szczeblu ogólnopolskim .

2020-03-04