Pomoc dla Przedsiębiorców w walce z skutkami pandemii.

Uprzejmie informujemy, iż PARP wraz z Ministerstwem Rozwoju uruchamiają cykl bezpłatnych wideokonferencji, które mają pomóc przedsiębiorcom w walce z gospodarczymi skutkami wywołanymi pandemią koronawirusa. Tematyka webinarów będzie poświęcona wybranym narzędziom z rządowej tarczy antykryzysowej i finansowej. Pierwsza konferencja on-line startuje już 26 maja
o godzinie 13:00.

Eksperci z zakresu m.in. prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą rozmawiali o przygotowanych przez rząd rozwiązaniach osłonowych dla przedsiębiorców poszczególnych branż i podmiotów, które wprowadziła tarcza, a także o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej pandemią.

Podczas wirtualnych spotkań eksperci poruszą m.in. poniższe zagadnienia:

•             rozwiązania i instrumenty finansowe z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej;
•             tarcza samorządowa, która wesprze lokalne budżety istotnie uszczuplone w związku z pandemią;
•             zmiany w Prawie zamówień publicznych, których celem jest przeciwdziałanie skutkom epidemii oraz nowe PZP, wchodzące w życie od 2021 r., które ma być impulsem dla gospodarki;
•             pakiet mieszkaniowy oraz zmiany w procesie inwestycyjno-budowlanym, które przyczynią się do tego, że budownictwo mieszkaniowe będzie jednym z kluczowych czynników rozwoju gospodarki osłabionej wskutek pandemii.

Cykl konferencji on-line rozpocznie się 26 maja br. Każda z konferencji będzie się rozpoczynać o godzinie 13:00. Dodatkowo, po każdym wydarzeniu w czasie dyżurów eksperci będą odpowiadali na pytania przedsiębiorców.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod adresem: www.parp.gov.pl/tarcza
2020-05-21